Geoblog.pl    chmury    Podróże    Austria da się lubić    Gdzie są ludzie?

Gdzie są ludzie?

Austria
Austria, Johnsbach

Trochę z wyboru, a trochę z przymusu, mamy dziś opóźniony start. W dodatku temperatura nie przekracza 32st., więc nie ma przed czym uciekać. Zatem po obiedzie wybieramy się do Parku Narodowego Gesause, oddalonego ok 80 km od Allhartsberg. Po drodze mijamy kilka małych klimatycznych miast, którym po chwili zaczynają towarzyszyć alpejskie zbocza. Cała trasa do Jonsbach jest bardzo malownicza i zróżnicowana. Idealna na zwiedzanie zza szyby :)
W drodze powrotnej wjeżdżamy do Sonntagberg. Miasto znane jest turystom głównie za sprawą barokowej bazyliki, która dumnie góruje nad okolicą. Nam było dane obserwować ferię barw na nieco burzowym niebie podczas zachodu słońca. Ponadto przy wyjezdzie spod bazyliki trafiamy na trasę widokową, która dłuższą, ale malowniczą, drogą, wiedzie nas do "domu".
Przez całą drogę zastanawialiśmy się: gdzie są ludzie? Ruch na drodze żaden, nikt nie spaceruje. Czy wszyscy pojechali na wakacje do Włoch??

Tips:
- trasa Waidhofen an der Ybbs-Johnsbach: numery dróg 121, 115 a potem koniecznie w Altenmarkt na trasę nr 117;
- Johnsbach to dobra baza wypadowa do okolicznych tras pieszych; można też załapać się na rafting.

chmury

Karolina i Łukasz Chmurowie