Geoblog.pl    chmury    Podróże    way - No(r)way    Choroba morska

Choroba morska

Polska, Gdynia

Niestety pożegnaliśmy już Skandynawię. Było różnie, ale zawsze pięknie, czysto i pachnąco :) Płyniemy właśnie promem do Gdynii. Planowo będziemy o 19.35 w Polsce. Po raz pierwszy płynę na otwartym morzu, więc pewnym zaskoczeniem były objawy choroby morskiej... Nie poddaję się i mimo to notuję.
Prom dopływa zgodnie z planem. Tuż po opuszczeniu promu wszyscy kierowcy są poddawani testowi alkomatowemu. Badanie przebiega szybko i bardzo nas cieszy-zapach alkoholu na promie był często wyczuwalny... Wyjazd na drogę i... szok. Odmienność kultury jazdy jest uderzająca. Zaskakujące dla nas jest to, że NIE DA się jechać z przepisową prędkością, do czego przywykliśmy przez minione 3 tygodnie. Zapominamy również o płynnej jeździe i rozpoczynamy slalom między ubytkami w jezdni. Tęsknimy bardzo za Norwegią...

zula - 2011-07-14 16:46
...wytrwałości - jeszcze parę godzin i zapewniam ,że wszystko ustąpi w momencie zejścia na ląd !
Dziękuje Wam także za wyprawę po Skandynawii . Wspomnienia, zdjęcia i opisy wszystko to tworzy niezapomnianą atmosferę..
Odpocznijcie a potem znowu ruszajcie !

BoRa
BoRa - 2011-07-15 19:12
Ja też tęsknię za Norwegią. Z przyjemnością odbyłam tę podróż jeszcze raz. Dzięki Waszym pięknym zdjęciom odżyły wspomnienia. .

mirka66 - 2012-05-09 07:07
Ja tez chce wrocic di Norwegii.

chmury

Karolina i Łukasz Chmurowie